Zostaw nam wiadomość

Czyszczenie i odtłuszczanie produkowanych części na linii produkcyjnej

Szybkie działanie suchej pary umożliwia czyszczenie i odtłuszczanie wielu gotowych części, produktów lub komponentów podczas produkcji bez przerywania cyklu i bez przenoszenia ich do myjni.

 

Artykuły trafiają bezpośrednio do naszego tunelu myjącego, zaraz po przetworzeniu i są czyszczone w bardzo szybkim tempie (do 20 części na minutę). Tunel do czyszczenia parą jest zwykle instalowany tuż za urządzeniem do przetwarzania, np. za prasą, tokarką, frezarką lub szlifierką.

 

Nagła zmiana temperatury (szok termiczny) w połączeniu z ciśnieniem 10 barów pozwala na bardzo krótki czas odtłuszczania/czyszczenia (kilka sekund), a tym samym na zastosowanie znacznie krótszych (niewielkich rozmiarów) systemów niż tradycyjny tunel wodny/detergentowy czy ultradźwiękowy.

 

Wysoka temperatura pary powoduje również niezwykle szybkie schnięcie, dzięki czemu wyczyszczone systemy i przedmioty ponownie są gotowe do użytku.

 

Dzięki suchej parze odtłuszczanie i suszenie odbywa się w jednej, szybkiej operacji.

 

Para ma również inną istotną przewagę nad innymi płynami: jest zawsze czysta, w przeciwieństwie do cieczy odzyskanych przez filtry w tunelach myjących, które również stopniowo tracą skuteczność z powodu wyczerpania detergentu i pogorszenia stanu filtrów. Para nie wymaga żadnych filtrów.

 

REA Steam Cleaning projektuje systemy czyszczenia i odtłuszczania dla różnych elementów i części.