Zostaw nam wiadomość

Traktowanie powierzchni za pomocą pary suchej lub nasyconej

Traktowanie powierzchni parą suchą lub nasyconą. Para jest doskonałym nośnikiem do czyszczenia chemią, a fosforanowanie i pasywacja to zabiegi, które można przeprowadzić za pomocą pary.

 

Obróbka powierzchni parą suchą lub nasyconą jest szeroko stosowana w przygotowaniu powierzchni przed nakładaniem farby oraz w obróbce ochronnej.

 

Fosforanowanie parą to proces chemiczny, w którym na powierzchnię metalu nakładana jest ochronna warstwa kryształów fosforanu. Proces ten znacząco poprawia odporność na korozję i późniejszą przyczepność farby.

 

Para nasycona jest nie tylko bardzo skuteczna do czyszczenia i odtłuszczania części, ale także jest idealnym nośnikiem dla produktów pasywujących/ do fosforanowania.

Oznacza to, że operator przygotowuje element do naniesienia farby podczas jednego procesu.

 

Powszechne fosforanowanie (przez zanurzanie lub natryskiwanie) składa się z kilku procesów:

Odtłuszczanie wstępne – odtłuszczanie – mycie – aktywacja – fosforanowanie – mycie – pasywacja – mycie – płukanie – suszenie.

 

  • Daje to dziesięć operacji, łącznie ponad 30 minut, dużo wody (którą należy później zutylizować) i zużycie energii, aby woda miała odpowiednią temperaturę.
  • Czasochłonna i energochłonna faza suszenia w 140°.

 

Z drugiej strony w procesie REA cały cykl można wykonać w jednym procesie.

 

Wszystkie wytwornice pary REA są również dostępne w wersji do fosforanowania z dodatkowym zbiornikiem na produkt i odpowiednimi akcesoriami wykonanymi ze stali nierdzewnej.