Zostaw nam wiadomość

Czyszczenie drutu i kabli płaskich

Dzięki wysokiej temperaturze (120° na dyszy) i ciśnieniu 10 barów, sucha para jest doskonałym środkiem do czyszczenia, odtłuszczania i suszenia przewodów, kabli, taśm i rur o małych średnicach.

 

Główne zalety czyszczenia parą:

 

  • Wysoki poziom odtłuszczania powoduje, że para uderza w powierzchnię i topi olej, smar i wszelkie zanieczyszczenia. Działanie ciśnienia w połączeniu z silnym ssaniem usuwa brud.
  • Przewody, paski, kable są suche i odtłuszczone;
  • System czyszczący pozwala na czyszczenie w linii przy dużych prędkościach;
  • Dzięki wymiennym komorom narzędzia myjące mogą pomieścić różne kształty, profile i rozmiary;
  • Niskie zużycie wody, zazwyczaj poniżej 50 litrów na godzinę;
  • Bardzo małe ilości zużytej wody, zazwyczaj mniej niż 10 litrów na godzinę;
  • Bardzo mała powierzchnia w obrębie linii produkcyjnej, zwykle mniejsza niż 2 metry;
  • Ekologiczna alternatywa dla systemów rozpuszczalnikowych;
  • Ilość detergentu znacznie mniejsza niż w normalnych systemach wody i detergentów.

 

 

Czyszczenie inline przy dużej prędkości: jest to istotny czynnik, ponieważ w krótkim czasie dochodzi do nagromadzenia dużej ilości zanieczyszczeń, zwłaszcza gdy ważny jest przekrój drutu. Czyszczenie parą jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na szybkość nagrzewania powierzchni. Nasze systemy pozwalają na prędkość 120 metrów na minutę.

 

Niskie zużycie wody: przy czyszczeniu parą zużycie wody jest zawsze ograniczone, szczególnie w przypadku elementów o małych przekrojach, takich jak druty.

 

Nasze systemy zużywają wodę na poziomie od 15 do 100 litrów na godzinę.

 

Bardzo mało ścieków: powstają głównie z usuniętych zabrudzeń i po części z kondensatu pary; kolejna cecha czyszczenia parą, zmniejszająca koszty usuwania wody.

 

Bardzo małe rozmiary: wszystkie nasze systemy do czyszczenia i odtłuszczania są zaprojektowane tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca, dzięki czemu nadają się do istniejących linii produkcyjnych.

 

Tylko narzędzie czyszczące musi być umieszczone w linii, wokół produktu, który wymaga czyszczenia, inne elementy, takie jak generator pary i odkurzacz, mogą być zdalnie sterowane.

 

Ekologiczna alternatywa: nie używamy żadnych rozpuszczalników . Od zawsze nasze systemy czyszczenia parą są prawdziwie ekologiczną alternatywą dla rozpuszczalników.

 

Jeśli użycie detergentu jest konieczne, będzie on stale poddawany recyklingowi, a zatem jego zużycie będzie bardzo niskie, mniej niż 1 litr dziennie.

 

Nasz system czyszczenia drutu Steamliner otrzymał nagrodę Unii Europejskiej za swoją innowacyjność.

 

Pobierz pdf  “Nagroda Unii Europejskiej” – w ramach projektu Horyzont 2020.